2012 yılından itibaren hizmet vermekte olan YFO Danışmanlık, çalışma hayatının psikolojisi üzerinde uzmanlaşmış bir kuruluştur.

 

Mİsyonumuz

İş hayatında ortaya çıkan aksaklıklar çoğu zaman ne finansmanla ilgilidir, ne operasyonla, ne de organizasyonla... Kuruluşlarda ortaya çıkan sorunların kaynağında genellikle insan psikolojisi yatmaktadır. Bir yerde biri “öfkelenmiştir”, biri “inatlaşıyordur”, biri “küsmüştür”, biri kendisini “ispatlama” peşindedir, biri “aklını kullanmıyordur”, biri işi “sabote ediyordur”. Birçok kuruluş bu insan sorunlarını yeni işe alımlarla, operasyonda değişiklikler yaparak, yeni kurallar getirerek ya da bir ürün ekleyip, çıkartarak çözmeye çalışır. Oysa, bu tür müdahaleler hastalığın nedeni ortadan kaldırmaktan çok belirtileri tedavi etmeye yönelik önlemlerdir. 


 
 
Dr. Azmi Varan  Psikoloji Lisans eğitimini İngiltere’de, University of Hull’da yaptıktan sonra, Hacettepe Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji dalında Master ve Doktora eğitimini tamamladı. Ege Üniversitesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda ve yarı zamanlı olarak Maryland Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Akademisyenliğin yanı sıra uzun yıllar psikoterapistlik yaptı. Halen Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü’nde yarı-zamanlı öğretim üyesi olarak görev yapmakta olan Azmi Varan, şirket eğitimlerinin yanı sıra üst düzey yöneticilere yaşam danışmanlığı yapmaktadır.

Dr. Azmi Varan

Psikoloji Lisans eğitimini İngiltere’de, University of Hull’da yaptıktan sonra, Hacettepe Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji dalında Master ve Doktora eğitimini tamamladı. Ege Üniversitesi Psikiyatri Anabilim Dalı’nda ve yarı zamanlı olarak Maryland Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak çalıştı. Akademisyenliğin yanı sıra uzun yıllar psikoterapistlik yaptı. Halen Koç Üniversitesi İşletme Enstitüsü’nde yarı-zamanlı öğretim üyesi olarak görev yapmakta olan Azmi Varan, şirket eğitimlerinin yanı sıra üst düzey yöneticilere yaşam danışmanlığı yapmaktadır.

Uzm. Psikolog Leyla Varan  Londra’da City University ’de psikoloji dalında lisans eğitimini tamamladı. Ardından London School of Economics‘te Örgütsel Davranış dalında yüksek lisans eğitimini bitiren Leyla Varan, YFO Danışmanlık'ta eğitmen ve danışman olarak çalışmaktadır.

Uzm. Psikolog Leyla Varan

Londra’da City University ’de psikoloji dalında lisans eğitimini tamamladı. Ardından London School of Economics‘te Örgütsel Davranış dalında yüksek lisans eğitimini bitiren Leyla Varan, YFO Danışmanlık'ta eğitmen ve danışman olarak çalışmaktadır.

Psikolog Ayca Keçeli  Psikoloji Lisans eğitimini Koç Üniversitesi’nde tamamlayan Ayca Keçeli YFO Danışmanlık’ta Eğitim Koordinatörü olarak görev yapmaktadır.

Psikolog Ayca Keçeli

Psikoloji Lisans eğitimini Koç Üniversitesi’nde tamamlayan Ayca Keçeli YFO Danışmanlık’ta Eğitim Koordinatörü olarak görev yapmaktadır.

 

REferanslarımız